מועצה אזורית גדרות
א א א
תמונה מהמועצה תמונה מהמועצה תמונה מהמועצה תמונה מהמועצה

מכתב לתושבים מועדת חינוך 14/07/20

תאריך: 21/07/2020
תוכן:

‏כ"ב תמוז, תש"פ

14 יולי, 2020

תושבי גדרות שלום,

התקופה בה אנו חיים הנה יוצאת דופן וחסרת תקדים והיא מתאפיינת בהרבה חרדה וחשש. כולנו חווים סכנה ואיום ורבים מאיתנו חווים מתח ואי-וודאות בהקשרים של בריאות, קיום כלכלי ואף ביטחון אישי.

מאפייני מציאות אלו מתקיימים ברמה הפרטית והמשפחתית כמו גם ברמה החברתית והלאומית, כאשר בתוך זאת אנו מוצאים שמרחבי השיח ההולכים ומשתלטים על עולמנו מתאפיינים בהקצנה של עמדות, בחוסר הקשבה לדעות שונות ואף בשיסוע ובפילוג.

לצערנו, בשבועות האחרונים אנו עדים לכך שמאפייני השיח השליליים הללו נודדים מהזירה הציבורית והלאומית ותופסים להם מקום גם בקרב הקהילה שלנו –

כאן בגדרות;

הבעת דעות ועמדות הפכו מוויכוח ואי הסכמות לגיטימיים לכאלה המלווים תמיד בפגיעה אישית ובזלזול. השמעת ביקורת או רעיון אלטרנטיבי כוללים בכל פעם ארסיות, ציניות ואף הטחת עלבונות אישיים.

השיח ביננו לבין עצמנו הולך ומקצין והפך לכזה המתאפיין באלימות, חוסר כבוד, חוסר סובלנות, וביד קלה על המקלדת ושיימינג, ובמיוחד כלפי צוותי החינוך בבית הספר, בגנים, במתנ"ס, בבריכה ובכלל.

אנו חברי ועדת החינוך של גדרות, מוצאים שזהו הזמן לעצור ולומר שזו לא דרכנו בקהילת 'גדרות'. אנו מגנים בנחרצות כל ביטוי של אלימות ותוקפנות, כל ביטוי של חוסר כבוד, שיימינג ובריונות.

אנו מבקשים לאמץ ולבסס דרך אחרת של שיח, המאפשר חופש ביטוי בגבולות של כבוד הדדי ואיפוק.

עלינו לזכור, כי עתיד קהילתנו ועתידם של ילדינו יוגדר ויעוצב על ידי מעשינו ועל בסיס הדוגמה האישית של כל אחד ואחת מאיתנו.

על החתום,

חברי ועדת החינוך גדרות: יו"ר שרונה חן, אביב קליין מנהלת מח' חינוך, אושרת רינגל מנהלת בית הספר, מיטל ארזי מנהלת מתנ"ס גדרות, ערן גלזר, אמנון אזולאי, מלכה שמיר, רפי ישראל, ליאור דודיק – יו"ר שבט אריות גדרות, רותם אביטל כהן, ירון זיו, ינון הלפרין – יו"ר הנהגת ההורים, טל ורד – יו"ר הנהגת הורי גני הילדים.